Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

Przewodnik turystyczno-krajoznawczy po powiecie malborskim

Wszystkim miłośnikom Żuław zarówno mieszkańcom jak i odwiedzającym nas turystom przedstawiamy publikację pn. „Przewodnik turystyczno-krajoznawczy po powiecie malborskim".

Wszystkim miłośnikom Żuław zarówno mieszkańcom jak i odwiedzającym nas turystom przedstawiamy publikację pn. „Przewodnik turystyczno-krajoznawczy po powiecie malborskim". Jest to pierwsza tak kompleksowa pozycja zawierająca nie tylko informacje na temat bogactwa kulturowego, architektonicznego i przyrodniczego powiatu malborskiego, lecz przede wszystkim dzięki właściwej konstrukcji zarówno merytorycznej jak i graficznej stanowi ona źródło wielu praktycznych informacji na temat lokalnych zasobów.

Przewodnik zawiera między innymi informacje na temat bazy noclegowej (w tym agroturystycznej) i gastronomicznej w powiecie malborskim, atrakcji turystycznych (z podaniem szczegółów dojazdu, zasad wstępu), dostępnej infrastruktury turystycznej. Ważnym elementem publikacji jest rozdział poświęcony turystyce rowerowej i pieszej w powiecie malborskim opracowany przy merytorycznym udziale partnerów - Malborskiej Załogi Rowerowej RAMA, Stowarzyszenia Koło Przewodników Malborskich, Oddziału Przewodnickiego PTTK im. S. Dubyny oraz Muzeum Zamkowego w Malborku.

Publikacja jest bezpłatna. Została przygotowana i wydana przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatu Malborskiego w ramach realizacji projektu pn. „Niech poznają nas inni – promocja oferty turystycznej obszaru LSR Spichlerz Żuławski poprzez wydanie i udostępnienie on-line przewodnika krajoznawczo-turystycznego powiatu malborskiego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w zakresie operacji Małe Projekty w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z przewodnikiem poprzez kliknięcie w poniższy obrazek lub zeskanowanie kodu QR.

Przewodnik turystyczno-krajoznawczy po powiecie malborskim

 

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski