Przewodnik turystyczny Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy

Prezentujemy nowy przewodnik turystyczny „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”, w którym znajdziesz aż 7 pomysłów na jednodniowe wycieczki w krainie między Wisłą a Nogatem.

Turystom powiat malborski kojarzy się przede wszystkim z jego stolicą – miastem Malborkiem i turystyczną wizytówką tej ziemi – monumentalnym Zamkiem Krzyżackim, który dominuje nad płaskim terenem Żuław.  Jednak Zamek Krzyżacki, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, to nie jedyna atrakcja turystyczna dla odwiedzających powiat malborski. Przestrzeń naszego powiatu wypełniają malownicze wsie, piękne krajobrazy i prawdziwe perełki zabytkowej architektury – gotyckie kościoły, stare nekropolie (w tym cmentarze mennonickie), zabytkowe mosty, domy podcieniowe. Stały się one charakterystycznymi składnikami żuławskiego krajobrazu, które naprawdę warto zobaczyć.

Choć zamek jest największą atrakcją, nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić niezwykle piękne i malownicze miejsca powiatu malborskiego. Skorzystaj ze sprawdzonych pomysłów na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe.

Prezentowane trasy zaplanowali i osobiście sprawdzili autorzy przewodnika „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy” - Kasia i Maciej Marczewscy prowadzący bloga ruszajwdroge.pl. Przygotowali oni dokładne trasy na mapach, zaproponowali zadania do wykonania i ciekawostki, które odszukasz w terenie, a wszystko upiększyli ponad 140 zdjęciami.

Zobacz jak autorzy wspominają pobyt w Malborku i na Żuławach, i co napisali o tym przewodniku: http://www.ruszajwdroge.pl/malbork-i-zulawy.

Darmowy plan wycieczek po Malborku i Żuławach możesz mieć już teraz. Pobierz wersję elektroniczną PDF i wgraj do swojego smartfona: https://bit.ly/3jyvQSt.

Publikacja została przygotowana i wydana przy współpracy Starostwa Powiatowego w Malborku oraz Urzędu Miasta Malborka. Za konsultację merytoryczną dziękujemy Panu Bogdanowi Mąderowi z PTTK, Odział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku.