Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

Rusza kolejna edycja konkursu "Nasz Zabytek"

Z przyjemnością informujemy, że rusza kolejna edycja konkursu „Nasz Zabytek” prowadzonego przez Fundację Most the Most – organizację non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Tym razem w konkursie wezmą udział mieszkańcy województw: dolnośląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i podlaskiego. Aż pięć zabytkowych budynków (po jednym w każdym województwie) otrzyma dotację na rewaloryzację i szansę na nowe życie. Nabór zgłoszeń rusza 6 lutego i potrwa cztery tygodnie do 5 marca 2023 r.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak, zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Konkurs „Nasz Zabytek” to projekt o charakterze regionalnym, ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo konkurs objął wszystkie województwa każdego roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Fundacją:

e-mail:  naszzabytek@mostthemost.pl

tel.: +48 22 47 55 111 lub +48 517 884 088.

 Informator Nasz Zabytek pomorskie 2023

Nasz Zabytek – Most the Most

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski