Samorząd Województwa Pomorskiego w Gdańsku po raz szesnasty organizuje Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych Województwa Pomorskiego

Celem Konkursu jest upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich i wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego.

W powiatowym etapie Konkursu, który odbył się dnia 27 marca 2023 roku o godzinie 9.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, ul. 17 marca 6, wzięło udział 27 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu malborskiego.

Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - Oliwier Orszulak - II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

II miejsce - Tymoteusz Górny - Technikum Nr 3 w Malborku

III miejsce - Kamil Kot - Technikum Nr 3 w Malborku

Osoby te będą reprezentować powiat malborski w finale – etapie wojewódzkim, który odbędzie się 14 kwietnia br. w Gdańsku.