Sukces uczennicy Technikum nr 3 w Ogólnopolskim Turnieju Akrobatyki Powietrznej FLY the Sky

W dniu 02-03 marca 2024 uczennica klasy drugiej kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Technikum nr 3 w Malborku Lilianna Tomczyńska brała udział w ogólnopolskim turnieju akrobatyki powietrznej FLY the Sky. Miło nam poinformować ,że zajęła drugie miejsce w kraju.

Akrobatyka powietrzna polega na wykonywaniu akrobacji szczególnie na kole i szarfie które są zawieszone dosyć wysoko nad ziemią. II Ogólnopolski Turniej Akrobatyki Powietrznej FLY the Sky miał miejsce w Łodygowicach w województwie śląskim . Lilianna występowała w kategorii aerial hoop czyli na kole i zdobyła drugie miejsce w swojej kategorii. Na zawodach są brane pod uwagę elementy  wymagające dużego rozciągnięcia, siły , a także dynamiki lecz punktowany  jest też taniec na ziemi i wyraz artystyczny. Lilianna do takich zawodów  mocno przygotowuje się  trenując 3-4 razy w tygodniu w studio Blue Sky W Gdańsku. Sport ten , niestety  narażony jest częste kontuzje. Ale  zdaniem uczennicy warto jest  mieć hobby i się rozwijać.

Życzymy dalszych sukcesów.