Sukcesy sportowe wychowanków Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku

22 maja w Tczewie odbył się Pomorski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyła w nim czteroosobowa reprezentacja malborskiego ośrodka w składzie: Jacek Mazanowski, Dayana Sobiech, Agnieszka Kaczor, Daniel Kaczor. Po wstępnych kwalifikacjach "Niebiescy" trafili do najsilniejszej grupy, ostatecznie zdobywając złoty medal.

24 maja dwóch wychowanków ośrodka wraz z opiekunami wzięło udział w wyścigu pokazowym podczas drugiej edycji Pucharu Świata w Kajakarstwie Klasycznym w Poznaniu. Reprezentacje Litwy, Niemiec i Polski wzięły udział w wyścigu pokazowym dla zawodników olimpiad specjalnych. Jacek Mazanowski oraz Kacper Gibas wystartowali na dystansie 200 m w osadach zunifikowanych. Zmagania sportowców obserwowało blisko 330 uczestników pucharu świata z ponad 30 krajów. Reprezentacja oprócz naszych malborskich kajakarzy składała się z przedstawicieli Poznania i Zielonej Góry. Hasłem wydarzenia było" wiosłownie jest dla wszystkich".

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy "Niebieskich"