Tak się bawi… Tak się bawi… Technikum nr 3 !!!

W piątek 22 marca uczniowie i nauczyciele Technikum nr 3 w Malborku świętowali nadejście wiosny. Tradycją szkoły jest to, że Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest pod hasłem „Stop przemocy, agresji, uzależnieniom… Można inaczej!!!”. W tym roku imprezie profilaktycznej towarzyszyło hasło „STOP HEJTOWI !!!”.

W wesoły, głośny i kolorowy sposób młodzież bawiła się przy swoich ulubionych utworach muzycznych, które proponował im DJ Jacek z grupy After Dance.

Tak jak budząca się do życia przyroda, tak cała społeczność szkolna, była barwna, pełna energii i uśmiechnięta.

Tańce i zabawy przeplatane były projekcją krótkich filmików, przygotowanych przez uczniów, a dotyczących ich protestu przeciwko mowie nienawiści. Wśród wszystkich filmów, zdaniem niezależnego jury, najlepszy okazał się filmik klasy 1 A.

Profilaktyczny charakter nadano też ściance do zdjęć, którą zdobiły znaki/plakaty pokazujące negatywny stosunek do hejtowania.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, bawili się świetnie. Okazuje się, że można w cudowny sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Mowie nienawiści mówimy zdecydowane NIE!!! Tu nie ma żadnego ALE…