Technikum nr 3 dla Martyny

W dniu 11 września 2024r. w Technikum nr 3 w Malborku uczniowie klasy 4GH wraz wychowawcą Beatą Zbień zorganizowali pomoc dla koleżanki z klasy, która toczy walkę z ostrą białaczką szpikową.

Do przyłączenia się do akcji POMOC  DLA MARTYNY poprosili panią Ilonę Rażewską, nauczycielkę biologii i geografii współpracującą z Fundacją DKMS (misją tej fundacji jest walka z nowotworami krwi).

Akcja miała na celu zebranie środków finansowych wspierających leczenie Martyny oraz włączenie się do poszukiwania dawcy szpiku dla Martyny.

Do akcji poza klasą 4GH włączyła się solidarnie cała społeczność szkolna spośród której:

• 94 osoby zaangażowały się w zaopatrzenie szkolnej kawiarenki w wypieki, kanapki, sałatki, lemoniadę i inne produkty spożywcze,
  • 12 wolontariuszy w godzinach od 8 do 18:15 uczestniczyło w organizacji i sprzedaży
  • 8 wolontariuszy, którzy w godzinach od 8 do 18:15 byli obecni  przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku

Słowa podziękowania dla dyrekcji szkoły za zorganizowanie akcji promocyjnej podczas „kiermaszu”, wychowawcom za doping do zaangażowania klas i oczywiście rodzicom bez  pomocy których trudno byłoby uzyskać taki sukces:

4073,49 zł ze zbiórki uczniowskiej

7131,80zł ze zbiórki rodziców  podczas zebrań

Łącznie 11.205,29 zł

i najważniejsze…...to  UŚMIECH MARTYNY, która śledziła szkolna akcję na FB.