Technikum nr 3 z wizytą w gdańskim oddziale NBP

W dniu 22.11.2023r. uczniowie Technikum nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik ekonomista oraz technik organizacji turystyki, uczestniczyły w wyjeździe studyjnym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do Oddziału NBP w Gdańsku.

Uczniowie podczas swojego pobytu zapoznali się przede wszystkim ze strukturą organizacyjną banku, poznali zasady funkcjonowania Banku Centralnego, a przede wszystkim mieli możliwość posłuchania najważniejszych informacji dotyczących historii pieniądza. Młodzież mogła osobiście sprawdzić zabezpieczenia polskich banknotów z serii „Władcy polscy”, które na podstawie zarządzenia Prezesa NBP zostały wprowadzone do obiegu.

Ciekawostką dla młodzieży była informacja o bankowym skarbcu, który pełni przede wszystkim funkcję obiektu zabezpieczającego wartościowe rzeczy. Obejmuje on pomieszczenia, do którego wstęp mają tylko bankowcy.

Lekcja bankowości w praktyce na pewno pozostanie w pamięci, a zdobyte doświadczenia wykorzystane w życiu codziennym.