Uczeń Technikum nr 3 finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Dnia 20 kwietnia 2023 r. w całej Polsce odbywał się diecezjalny etap XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Troje uczniów Technikum nr 3 w Malborku, wyłonionych w szkolnym etapie  udało się tego dnia do elbląskiego Wyższego Seminarium Duchownego by wraz z innymi uczniami szkół ponadpodstawowych z diecezji elbląskiej sprawdzić swoją wiedzę z zakresu dwóch ksiąg biblijnych: Księgi Powtórzonego Prawa oraz Listu do Hebrajczyków.

Wspomniani uczniowie malborskiej „Trójki” to: Mariusz Waleryś z klasy 4L, Kajetan Przyborowicz z klasy 2At oraz Jakub Harań z klasy 3P.

Konkurs przebiegał dwuetapowo – składał się z części pisemnej oraz ustnej. Do części ustnej mogło się zakwalifikować maksymalnie siedmioro uczestników, którzy z testu pisemnego uzyskali co najmniej 50% maksymalnej liczby punktów. Osób spełniających powyższe wymagania było jednak pięcioro. Wśród nich znalazł się Mariusz Waleryś, który zajmując drugie miejsce uzyskał status finalisty tego konkursu. Ostatni, finałowy etap odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 5-6.06.2023 r.

Mariuszowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach.