Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zwiedzali stolicę Polski w ramach projektu,, Poznaj Polskę’’

W dniach 27-29 września młodzież klasy 2A i 2D pod opieką wychowawców Anny Jaszkowskiej i Doroty Sosnowskiej oraz uczniowie klasy 3B i 3C pod nadzorem opiekuna Jacka Balersteta zwiedzali stolicę Polski w ramach projektu "Poznaj Polskę’".

Młodzież zwiedziła Zamek Królewski, wraz z przewodnikiem, Warszawską Starówkę i Wilanów oraz zobaczyła zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnym punktem wycieczki była wizyta w obowiązkowym punkcie na mapie stolicy- Łazienkach Królewskich oraz spacer po Ogrodzie królewskim, Romantycznym, Modernistycznym i Chińskim.

Kolejnym miejscem zwiedzania było Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej - miejsce o wyjątkowych walorach edukacyjnych i wychowawczych, gdzie młodzież mogła zapoznać się z ogromnie trudną i skomplikowaną powojenną historią Polski. Następnie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie multimedialne efekty przybliżyły uczestnikom powstańczą rzeczywistość.

Ostatnim miejscem zwiedzania była Kwatera Główna NKWD na Pradze, na Strzeleckiej 8, gdzie uczniowie przebywali w Izbie Pamięci, poświęconej więźniom aresztu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa.