Uczniowie Technikum nr 3 z wizytą na lotnisku w Gdańsku

23 listopada uczniowie Technikum nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik logistyk (klasy 2L i 4Li) wzięli udział w wyjeździe do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną, jednostkami, zadaniami oraz procedurą kwalifikacyjną kandydatów do służby granicznej. Na chętnych do pracy czekają stanowiska między innymi dla logistyków, informatyków, strażników, komandosów a nawet nurków.

Uczniowie mieli także spotkanie z pirotechnikami, którzy omawiali działanie specjalistycznego sprzętu m.in. do wykrywania ładunków wybuchowych. Na lotnisku zwiedziliśmy miejsce odpraw, taras widokowy oraz miejsce odbioru bagażu. Największe zainteresowanie wzbudzały oczywiście startujące  samoloty. Pomimo tego, że pogoda nam nie dopisała to w głowach uczniów już kiełkuje powoli plan ścieżki zawodowej po ukończeniu naszej szkoły.