Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku na wycieczce w Warszawie

Dnia 22 maja 2023 grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku udała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zrealizowali 2 punkty programu. Najpierw udali się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a następnie do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po zwiedzeniu muzeów grupa uczniów udała się na obiad do restauracji.

Kolejnego dnia 23 maja po śniadaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Fryderyka Chopina, zwiedzili wystawy dowiadując się wiele na temat życia i twórczości kompozytora, a następnie brali udział w zajęciach muzealnych pt. „Jak zostać jurorem Konkursu Chopinowskiego?”. Potem udali się do Muzeum Neonów. Po obiedzie wraz z przewodnikiem udali się do zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach.

Dnia 24 maja po śniadaniu uczniowie zwiedzali Zamek Królewski, a następnie wrócili do domu.