Uroczyste wręczenie nagród Mistrzyniom Polski we fryzjerstwie

16 kwietnia w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne „MASTER OF BEAUTY”. Z tego tytułu dnia 25 kwietnia br. na posiedzeniu Rady Powiatu Malborskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród Mistrzyniom oraz uczestniczkom.

Ogólnopolski konkurs jest organizowany nieprzerwanie od 1992 roku przez Ogólnopolską Komisję Fryzjersko-Kosmetyczną Związku Rzemiosła Polskiego i Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach:

• Juniorzy - młodzi fryzjerzy w wieku do 21 lat
  • Seniorzy - osoby, które ukończyły 21 lat oraz posiadają tytuł czeladnika lub równorzędny, bądź dyplom mistrzowski w zawodzie fryzjer.

Uczestnicy konkursu prezentowali umiejętności, wykonując zadania obejmujące zarówno dział damski jak i męski w konkurencjach indywidualnych i grupowych.

Na targach „MASTER OF BEAUTY” powiat malborski reprezentowała grupa przygotowująca się w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku.

Pani Natalia Krusińska – uczennica klasy 3 została Mistrzynią Polski Juniorów we fryzjerstwie Damskim

Pani Karolina Hajdukiewicz – będąca nauczycielem praktycznej nauki zawodu, przygotowywała uczennicę do konkursu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów we Fryzjerstwie Damskim

Gratulujemy również Pani Wiktorii Śliwińskiej i Nikoli Tomaszewskiej udziału w konkursie oraz Pani Karolinie Kalinowskiej, która przygotowywała uczennice do konkursu.