Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 18 października 2022 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu malborskiego, Wicestarosta Malborski Waldemar Lamkowski, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Strategii Rozwoju Powiatu Maria Seibert, a także wyróżnieni nauczyciele. Wicestarosta złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty serdeczne życzenia oraz wyraził uznanie za trud pracy dydaktycznej.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do wręczenia Nagrody Starosty Malborskiego, którą w tym roku otrzymali:

1. Pani Dorota Klofczyńska – nauczyciel  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza  w Malborku
  2. Pani Emilia Nadolska - nauczyciel w  II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku
  3. Pani Iwona Krauze - nauczyciel w Technikum nr 3 w Malborku
  4. Pani Izabela Trofimowicz-Paziak  - nauczyciel w Technikum nr 3 w Malborku
  5. Pani Iwona Ciecholewska nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Malborku
  6. Pani Joanna Kownacka - nauczyciel w  Zespole Szkół Technicznych w Malborku
  7. Pan Tomasz Polkowski nauczyciel w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku
  8. Pani Olga Sołdaczuk  - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku
  9. Pani Katarzyna Bajorska - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Malborku
  10. Pani Aleksandra Ciachorowska - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku
  11. Pani Agnieszka Podolska-Ulatowska - nauczyciel  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Malborku
  12. Pani Dorota Kęsicka-Owczarz - Nauczyciel w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku
  13. Pan Jan Stawicki - dyrektor Technikum nr 3 w Malborku
  14. Pani Róża Banasik-Zarańska - dyrektor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku.

Podczas uroczystości wręczone zostały listy gratulacyjne nauczycielom uhonorowanym:

Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki, którą otrzymała Pani  Barbara Sidor – nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku

oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej , którą otrzymali:

1. Pani Agnieszka Cypress - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Malborku
  2. Pani Katarzyna Chojniak - nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Malborku
  3. Pani Izabela Łukasiewicz – nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku
  4. Pani Iwona Ciecholewska -  nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Malborku
  5. Pani Róża Banasik- Zarańska - dyrektor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku.

Ponadto serdeczne gratulacje wręczone zostały osobom, które otrzymały Medale za Długoletnią Służbę. Wyróżnienia te otrzymało 16 osób, w tym Medalem Złotym za Długoletnią Służbę 9 osób, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę 6 osób i Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę 1 osoba.

W trakcie uroczystości wystąpił zespół Parafraza z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Fot. Radosław Konczyński Redaktor Portalu Malbork Naszemiasto