Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

W wirtualnej sieci

W malborskiej „dwójce” imienia Ignacego Krasickiego odbył się kolejny XVIII Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych. Dzieci i młodzież zaprezentowały w różnorodnych prezentacjach dramy aktualne problemy i zagrożenia niekontrolowanej obecności d

W malborskiej „dwójce” imienia Ignacego Krasickiego odbył się kolejny XVIII Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych. Dzieci i młodzież zaprezentowały w różnorodnych prezentacjach dramy aktualne problemy i zagrożenia niekontrolowanej obecności dziecka w internecie czy korzystania z nowoczesnych technik komunikacji.

W „Wirtualnej sieci” (temat konkursu) obserwujemy rówieśniczą przemoc a gry komputerowe są zagrożeniem dla normalnego funkcjonowania dziecka w środowisku szkolnym i w rodzinie . Brak właściwych relacji w domu - gdzie często rodziców zastępuje tablet lub komputer czy telefon komórkowy, czasem może prowadzić do poczucia osamotnienia dziecka, zaburzonego rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych, czy „uzależnienia” od wirtualnego świata.

W kategorii uczniów najmłodszych pierwsze miejsce przypadło „malborskiej ósemce” imienia Mikołaja Kopernika za spektakl „Szkoła przetrwania”. Wśród młodzieży starszej pierwsze miejsce zajęła grupa „Atrapa” ze Szkoły Podstawowej imienia Józefa Bema w Starym Polu za spektakl „Clickbait”. Nagrody otrzymali także uczniowie z „Szósteczki” za „Warto kochać” z Malborka; „Teatr pod bombersami” za „Bezpieczny Internet” z SP3; „Ignasiki” z SP2 - gospodarz Konkursu, za przedstawienie „W komputerowym świecie”. Wyróżniono grupę „Kaziki z malborskiej „dziewiątki” za dramę „To ja, Alexa”. Wśród najmłodszych nagrodę uzyskały dzieci z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Malborku za pantomimę „Wirtualna szklana pułapka” (grupa „Świetliki”) oraz zespół „Bombki” z malborskiej „trójki”.

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski