Wychowankowie malborskiego MOW w Radio Głos

Wychowankowie z dziennikarskiego Koła MOW News odwiedzili Rozgłośnię Katolicką Diecezji Pelplińskiej „Radio Głoś”. Udzieli wywiadu ks. prałatowi dr. Ireneuszowi Smaglińskiemu – dyrektorowi radia i rzecznikowi prasowemu Biskupa Pelplińskiego. Podzieli się swoimi doświadczeniami pracy dziennikarskiej, którą z pasją i doświadczeniem z wychowankami dzieli się opiekun Michał Bianga. Chłopcy zwiedzili studio i mogli rozmawiać z pracownikami radia. Mieli okazję zobaczyć siedzibę biskupa Ryszarda Kasyny i otaczający ją park nad Brdą. Zwiedzili bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odwiedzili górę Jana Pawła II jako pamiątkę wizyty w Pelplinie w 1999 roku. Mieli także okazje poznać rekonstrukcję osady średniowiecznej w Owidzu oraz zwiedzić muzeum mitologii słowiańskiej.

Wychowankowie z dziennikarskiego Koła MOW News odwiedzili Rozgłośnię Katolicką Diecezji Pelplińskiej „Radio Głoś”. Udzieli wywiadu ks. prałatowi  dr. Ireneuszowi Smaglińskiemu – dyrektorowi radia i rzecznikowi prasowemu Biskupa Pelplińskiego. Podzieli się swoimi doświadczeniami pracy dziennikarskiej, którą z pasją i doświadczeniem z wychowankami dzieli się opiekun Michał Bianga.

Chłopcy zwiedzili studio i mogli rozmawiać z pracownikami radia. Mieli okazję zobaczyć siedzibę biskupa Ryszarda Kasyny i otaczający ją park nad Brdą. Zwiedzili bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Odwiedzili górę Jana Pawła II jako pamiątkę wizyty w Pelplinie w 1999 roku. Mieli także okazje poznać rekonstrukcję osady średniowiecznej w Owidzu oraz zwiedzić muzeum mitologii słowiańskiej.

Wywiad: http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/8894-dziennikarskie-kolo-mlodziezowe-odwiedzilo-radio-glos