Wycieczka przedmiotowa uczniów Technikum nr 3

W czwartek 16 listopada 2023 r. uczniowie klasy IV kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Technikum nr 3 w Malborku zwiedzili Hotel Malbork**** – Centrum Konferencyjne. Była to wycieczka przedmiotowa pod hasłem : „ Hotel Malbork**** -Centrum Konferencyjne .Realne warunki pracy –świadomy wybór zawodu”.

Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów z układem funkcjonalnym pomieszczeń w hotelu, jego strukturą organizacyjną, zakresem świadczonych usług oraz organizacją obsługi gości. Młodzież  zwiedzała cały obiekt hotelowy, czyli nowoczesne pokoje, apartamenty, sale:  konferencyjne, bankietowe, restauracje à la carte, lobby bar.

Ostatnim punktem programu wycieczki  była rozmowa  z Panem Arturem  Hermanowiczem, kelnerem o wieloletnim stażu pracy w zawodzie. Uczniowie mogli posłuchać o wyzwaniach, trudnościach, ciemnych i jasnych stronach zawodu, zasadach obsługi gości w restauracji, sposobie witania, doradzania przy wyborze potraw i napojów, przyjmowania zamówień oraz polecania  wina oferowanego przez restaurację. Z rozmowy można było wysnuć wniosek, że dobry kelner to dla restauratora prawdziwy skarb, zawód ten wymaga bowiem wielu kwalifikacji i umiejętności, o które obecnie coraz trudniej wśród adeptów sztuki profesjonalnego kelnerowania.

Młodzież oceniła wycieczkę jako ciekawą i wartościową. Jak podkreślają uczniowie: wyniesiona z niej wiedza i umiejętności pozwolą w przyszłości na łączenie teorii z praktyką, co z kolei przyczyni się do rzetelnego wykonywania zawodu.

Na zakończenie gospodarze poczęstowali uczniów smacznym obiadem, który stanowiły roladki z kurczaka nadziewane suszonymi pomidorami w sosie kurkowym i drobiowym - prawdziwy raj dla zmysłów. Organizatorem wycieczki były panie Renata Zawadzińska  kierownik szkolenia praktycznego oraz  Ewelina Kępińska-Lipińska nauczycielka przedmiotów zawodowych.