Wycieczka przedmiotowa uczniów Technikum nr 3

28.11.2023 r. uczniowie klasy 2 iP kształcący się w zawodzie technik informatyk/technik programista Technikum nr 3 w Malborku w ramach programu Tydzień Przedsiębiorczości uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do firmy Flex International Poland Sp. z o.o. w Tczewie.

Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem firmy. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat zasad działania firmy, jej struktur organizacyjnych, działów oraz oferty pracy skierowanej do przyszłych absolwentów technikum. Pobyt bardzo cenny, gdyż uczniowie mogli zwiedzić halę produkcyjną, miejsce pracy informatyków oraz zadać nurtujące ich pytania odnośnie zasad rekrutacji i pracy w firmie.

Wizyta poszerzyła wiedzę uczniów na temat branży IT w firmie oraz była świetną okazją do zapoznania się z jej produktami, które powstają przy współpracy z firmami zewnętrznymi. Uczniowie mogli również wysłuchać wykładu informatyków pracujących w firmie i chwilę z nimi porozmawiać. Młodzież oceniła wyjazd jako interesujący i wartościowy.

Organizatorem wyjazdu były Izabela Sobiech nauczycielka języka angielskiego oraz kierownik szkolenia praktycznego Renata Zawadzińska.