Wycieczka uczniów Technikum Nr 2 do Gdyni w ramach programu „Poznaj Polskę”

24 maja 2023 roku uczniowie wyruszyli spod Szkoły na wycieczkę do Gdyni. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Daru Pomorza.

Uczniowie poznali historie żaglowca, zapoznali się z losami studentów uczących się na Darze Pomorza oraz ich codziennego życia. Pan przewodnik przedstawił najważniejsze osiągnięcia statku. Zwiedzili również kabiny i pokład zajmowany przez oficerów oraz poznali najważniejsze osobistości, które odwiedziły słynny żaglowiec.

Uczniowie mieli również możliwość poznać budowę żaglowca i najważniejsze terminy związane z żeglarstwem. Po opuszczeniu Daru Pomorza mieli okazję pospacerować po nabrzeżu portowym gdzie znajdują się inne statki i żaglowce OPR Błyskawica, Dar Młodzieży, młodzież mogła podziwiać je z zewnątrz.

Po spacerze udali się na obiad do pobliskiego baru Pyra gdzie uczniowie zjedli przepyszny obiad i mogli chwile się zregenerować przed kolejnym punktem wycieczki. Autokarem udaliśmy się do czynnej przemysłowo części Gdyni na ulicę Polską, gdzie znajduje się bardzo nowoczesne Muzeum Emigracji. Uczniowie mieli okazję poznać historię emigracji narodu Polskiego w aktywny sposób, poprzez rozwiązywanie zadań z kartą pracy, którą rozwiązywali w małych grupach.

Nie zabrakło ciekawych atrakcji takich jak: Fiat 126p, budka telefoniczna, makieta statku Batory oraz wiele innych.