Wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu

W dniu 22 lipca 2023 roku weszły w życie przepisy prawa, które przewidują automatyczne wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali, w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów, na okres co najmniej 10 lat. Dotyczy to pojazdów zarejestrowanych przed 14 marca 2005 roku.

Wygaszanie decyzji o rejestracji nastąpi z mocy prawa 10 czerwca 2024 roku. Do tego czasu możliwe jest uzupełnienie danych pojazdów, w zakresie danych ubezpieczenia oraz badania technicznego. Pojazd, którego rejestracja wygaśnie z mocy prawa może podlegać ponownej rejestracji, w przypadku spełnienia przez właściciela pojazdu warunków, niezbędnych do rejestracji, związanych z ubezpieczeniem oraz badaniem technicznym pojazdu (jeśli dotyczy).

Powyższe nie dotyczy pojazdów zabytkowych oraz pojazdów wolnobieżnych.

Wykaz pojazdów objętych procedurą znajduje się TUTAJ

Dalszych informacji w tym zakresie udziela Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 17, tel. 55 646 04 31, 32, 24, 28, adres e-mail: komunikacja@powiat.malbork.pl

Z obwieszczeniem Starosty Malborskiego można się zapoznać TUTAJ

Listę najczęściej zadawanych pytań w tej sprawie znajdziemy TUTAJ