Wyjazd ZSP nr 3 do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę”

W czwartkowe przedpołudnie Warszawa przywitała nas deszczem, jednak nie zniechęciło nas to do jej zwiedzania. Mogliśmy poczuć jesienną atmosferę, spacerując po Łazienkach Królewskich oraz Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie podziwialiśmy przeróżne rośliny oraz korony drzew przystrojone w barwne liście, które tworzyły niesamowitą atmosferę tych miejsc. Podczas pobytu w stolicy zaczerpnęliśmy również ducha historii, odwiedzając Grób Nieznanego Żołnierza, Powązki, Pomnik Polegli Niepokonani, a także zobaczyliśmy mury getta Warszawskiego na Złotej. Wizyta w tych miejscach przypomniała nam o krwawej historii Warszawy, bohaterskich czynach i wielkim poświęceniu dla ojczyzny. Jako że powstańcy byli także naszymi rówieśnikami, postanowiliśmy oddać im hołd , zapalając znicze. Nie mogliśmy również zapomnieć o odwiedzeniu barwnej starówki, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, a w drodze powrotnej- UW oraz Pałac Prezydencki. Dwudniowy wyjazd do Warszawy pozwolił nam odpocząć od szkolnej rzeczywistości, nabrać nowej energii do działania, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Karolina Juchta 4Lb