WYPEŁNIANIE WNIOSKU - Nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024

Wypełnienie wniosku jest proste i intuicyjne, wystarczy postępować zgodnie z niżej umieszczoną instrukcją, gdzie opisane jest wszystko krok po kroku.

Starostwo Powiatowe w Malborku przypomina, że w związku z trwającą od 15 maja do 20 czerwca, udostępniona jest szczegółowa  INSTRUKCJA WYPEŁNIENIA WNIOSKU na stronie NABÓR

WAŻNE! Wypełniony wniosek pobieramy z systemu korzystając z opcji Pobierz wniosek dostępnej na koncie użytkownika przy danym dokumencie.

Pobrany wniosek drukujemy, podpisujemy i skanujemy (ewentualnie robimy zdjęcie).

Dodatkowo należy przygotować w wersji elektronicznej (skan, zdjęcie) pozostałe dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych lub/i samorządowych.

Dodawanie załączników – bez nich nie wyślemy wniosku!

Podpisany wniosek oraz inne dokumenty/oświadczenia dodajemy jako załączniki do wniosku, który zostanie złożony (wysłany) do szkoły.

Mając już dodane wszystkie załączniki oraz podpisany wniosek należy wysłać go do szkoły (dopiero wtedy wniosek będzie weryfikowany przez szkołę). W tym celu przy wniosku, który chcemy złożyć (wysłać) do szkoły wybieramy opcję ZŁÓŻ WNIOSEK.

WAŻNE! Po elektronicznym złożeniu dokumentu nie można edytować wniosku. Będzie on weryfikowany przez szkołę. Jeżeli w trakcie weryfikacji szkoła napotka na problem, będzie kontaktować się z rodzicem i może być wtedy konieczne uzupełnienie czy poprawienie danych.
W takim przypadku szkoła cofnie wniosek do edycji. Na koncie rodzica ponownie będzie aktywna opcja Edytuj po naciśnięciu Wybierz akcję. Po wprowadzeniu zmian należy wniosek zapisać, uzupełnić lub poprawić załączniki, a także złożyć (wysłać) do szkoły korzystając z opcji ZŁÓŻ WNIOSEK.