Wyróżnienia za służbę kombatantom

W Malborku - w piątek 7 sierpnia 2020 roku, w Sali Rady Miasta Malborka odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i dyplomów uznania osobom cywilnym, duchownym i żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy wspomagają kombatantów i byłych więźniów politycznych – szczególnie w tym trudnym okresie pandemii. Gościem uroczystości był żołnierz AK i powstaniec warszawski porucznik Janusz Maksymowicz - wiceprezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie. Jak wspomina Lidia Kusz – animatorka malborskiego oddziału Związku Kombatantów - Współpraca nasza przyniosła wymierne korzyści i znacząco wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa osób starszych, kombatantów, seniorów i wszystkich nas – polskich obywateli. Gratulacje i kwiaty w imieniu Starosty Malborskiego przekazała nagrodzonym Beata Żaroffe- Preuss sekretarz powiatu. Wyróżnieni za owocną współpracę na rzecz kombatanckich seniorów zostali:
Krzyż za Wybitne Zasługi

• ppor. OT Grzegorz Wołoszczak
  • Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta Malborka

Krzyż za Zasługi

• kpt. Marcin Mazur
  • st. chor. Sebastian Pogorzelski
  • Beata Sawicka
  • ks. kapelan p.por Jacek Białek
  • ksiądz prałat kanonik mgr Jan Żołnierkiewicz – emerytowany proboszcz parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Malborku

i aktualny proboszcz ksiądz kanonik dr Arkadiusz Śnigier
Kombatancki Krzyż Zwycięstwa

• st.szer. OT Marcin Niedźwiecki
  • st. szer. OT Katarzyna Szymańska

Kombatancki Krzyż Pamiątkowy Zwycięzcom

• ppor. OT Eryk Kowalczyk

Dyplomy uznania – szczególnie dla przedstawicieli mediów
za wspieranie i promocję działań Związku

• Radosław Konczyński
  • Katarzyna Zofia De Guzman