Zdolni z Malborka na Gali

15 czerwca 2023 roku w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbyła się Gala zakańczająca projekt Zdolni z Pomorza, w której udział brali uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy są uczestnikami ww. projektu.

Galę uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczyciel- Ewa Furche, która przedstawiła bardzo bogaty program tego wydarzenia. Podczas spotkania pan Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, podsumował całe przedsięwzięcie, jakim jest projekt Zdolni z Pomorza, zachęcał młodych utalentowanych uczniów do korzystania z możliwości rozwoju dostępnych w naszym regionie oraz wyraził przekonanie, że w niedalekiej przyszłości to oni bezpośrednio przyczynią się do rozwoju Pomorza. Wspominał o branżach, które w naszym regionie intensywnie się rozwijają, i w których poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści. Podczas spotkania swój głos mieli również uczniowie, którzy w kilku zdaniach dzielili się swoimi spostrzeżeniami, osiągnięciami oraz możliwościami jakie uzyskali dzięki udziale w projekcie.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielką matematyki panią Marleną Glosą, którzy zaprezentowali szereg pomysłów wypracowanych na zajęciach. Spotkanie było bardzo owocne oraz inspirujące nie tylko dla uczniów. Gama zaprezentowanych inicjatyw oraz możliwości stała się dla wielu drogowskazem i pokazała, że warto się rozwijać i uczestniczyć, w tego typu w projektach.