Zwolnieni z Teorii po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Kolejny rok z olimpiadą projektów społecznych przed nami. Sienkiewiczówka po raz siódmy proponuje swoim uczniom „przygodę” w doświadczaniu aktywności i pomocy innym.

27 września br. przedstawiciel fundacji ZZT – trasowicz -  Mikołaj Renowicki wyjaśnił młodszym kolegom   założenia i cele olimpiady, zwracając uwagę na „profity” jakie mogą zdobyć biorąc udział w jedynej w Polsce, praktycznej olimpiadzie.

„Zwolnieni z Teorii” to pierwsza w Polsce olimpiada, która polega na zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. Daje to młodym ludziom szansę nabywania kompetencji dotyczących dobrej współpracy, komunikacji, ale także kształtowania zdolności przywódczych. Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl. Od niedawna niektóre uczelnie w Polsce przyznają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie pierwszych i drugich klas naszego liceum. Było to bardzo udane wydarzenie,  pełne pozytywnych emocji.

Wierzę,  że wkrótce,  wzorem lat ubiegłych,  powstanie w naszej szkole wiele ciekawych projektów społecznych.

Trzymamy kciuki za naszą młodzież oraz realizację ich pomysłów!

Koordynator Olimpiady Zwolnieni z Teorii – Izabela Łukasiewicz