Pan Mirosław Czapla Starosta Malborski w dniu 22 stycznia 2019 r. na posiedzeniu Zarządu Powiatu Malborskiego wręczył Panu Kazimierzowi Skolimowskiemu powołanie na stanowisko Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Malborskiego z dnia 28 grudnia 2018 r.

Po rezygnacji z funkcji Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Pana Marka Wirkusa, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu w oparciu o Uchwałą Prezydium Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu z dnia 7 grudnia 2018 r. zwrócił się do Starosty Malborskiego o powołanie nowego Komendanta Społecznej Straży Rybackiej w Malborku. Na stanowisko komendanta rekomendację otrzymał wieloletni członek Koła PZW nr 23 w Malborku oraz strażnik społecznej straży rybackiej Pan Kazimierz Skolimowski.
Pan Mirosław Czapla Starosta Malborski działając zgodnie z Regulaminem Społecznej Straży Rybackiej utworzonej przy Polskim Związku Wędkarskim powołał Pana Kazimierza Skolimowskiego na stanowisko Komendanta Społecznej Straży Rybackiej.