baner38.jpg

5 kwietnia 2019 roku oddano nową pracownię dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Stacja diagnostyczna i kontroli pojazdów pozwoli na profesjonalne zajęcia warsztatowe dla kierunków kształcenia w zawodzie mechanik samochodowy i mechanik motocyklowy. Nowoczesna stacja stanie się także Ośrodkiem Egzaminacyjnym w ramach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku dla tych zawodów.

Czytaj więcej...

Miesiąc kwiecień ma kolor niebieski, który jest symbolem solidarności i wsparcia osób z autyzmem oraz ich rodzin. 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Autyzmu ustanowiony w 2007 roku przez ONZ. W tym dniu o 19.30 - przy malborskim muzeum miasta Malborka, odbył się happening z tej okazji zorganizowany przez nauczycieli i rodziców wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku.

Czytaj więcej...

Jan Pawlina obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia swojej pracy zawodowej. W dniu 27 marca 2019 roku – z tej okazji, odwiedzili Jubilata w Starym Polu Mirosław Czapla – Starosta Malborki, Waldemar Lamkowski – Wicestarosta i Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji. Goście złożyli serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za piękną służbę pedagogiczną i społeczną.

Czytaj więcej...

W Sali Rady Powiatu Malborskiego w dniu 13 marca 2019 roku odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla dyrektorów i nauczycieli doradców zawodowych szkół podstawowych gmin powiatu. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy liceów i techników oraz szkół branżowych. W spotkaniu wzięła udział Bogumiła Luterek - Sekretarz Powiatu, Małgorzata Krysik z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka i pełnomocnik ds. oświaty Gminy Miłoradz Paulina Bilińska.

Czytaj więcej...

Dnia 20 marca br. w auli III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni odbyło się wręczenie dyplomów dla stypendystów MEN za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018. W gronie stypendystów znalazł się uczeń II Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku - Miłosz Wolak z klasy 2a. Nagrody wręczyła Małgorzata Bielang – Pomorski Wicekurator Oświaty.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62