Pierwsza książka studenta z Malborka

Oliwia Wyrzykowska, Jan Zapolski-Downar, Młodzieżowa samorządność w Polsce. Analiza i dalsza perspektywa

Współautorem książki jest absolwent I Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku. Książka została opublikowana przez Wydawnictwo RYS z Poznania. Jan Zapolski – Downar przez wiele lat zasiadał w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka i działał w Samorządzie Uczniowskim.

Książka jest dostępna w formacie pdf. online na stronie Wydawnictwa:

Jan Zapolski-Downar był w gronie najlepszych absolwentów szkół ponadpodstawowych powiatu malborskiego w 2020 roku. Aktualnie jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie studiuje ekonomię. Jan Zapolski – Downar ma tez już za sobą pierwsze publikacje naukowe w zakresie prawa konsumenckiego i systemu emerytalnego w Imperium Brytyjskim.

Ukończył malborskie  liceum ze średnią ocen 5,59. Nagroda Specjalna Starosty Powiatu Malborskiego w 2020 roku  została przyznana za aktywność społeczną na rzecz szkoły, miasta, powiatu i regionu. Był przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego i był aktywnym radnym Młodzieżowej Rady Miasta wdrażając różnorodne projekty społeczne. Był inicjatorem i organizatorem pierwszej Konferencji Samorządów Uczniowskich. Na terenie powiatu przeprowadził dwa projekty społeczne: Restart Młodości- adresowane do osób starszych i młodego pokolenia. Był współautorem projektu aplikacji mobilnej „After Graduation”, która pomaga w wyszukiwaniu miejsc pracy i stażu dla młodych ludzi. Był także reprezentantem województwa pomorskiego do Sejmu Dzieci i Młodzieży i brał udział w Parlamencie Młodych Rzeczpospolitej Polskiej.