W dniu 5 czerwca 2017 r. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Malborskiego wręczono upominki dla uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, którzy dzięki udziałowi w konkursach i olimpiadach organizowanych przez uczelnie wyższe – zdobyli indeksy na studia.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku są to:

Andrzej Kulik – uczeń klasy II – zwycięstwo w VII edycji Konkursu Wiedzy Historycznej organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni – otrzymał indeks uczelni.

Laureaci XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską to Dawid Zakrzewski – 2 miejsce oraz Anna Iwanowska – 5 pozycja - oboje otrzymali indeksy na dowolny kierunek Wydziału Chemii na Politechnice Gdańskiej.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku indeksy Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie zdobyli uczestnicy VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez wyżej wymienioną Szkołę: Klaudia Kamińska, Dawid Gąsiorowski, Aleksandra Witkowska, natomiast Adam Agejczyk – zajął I miejsce w Turnieju Wiedzy o Policji organizowany przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni (nagroda: indeks WSAiB w Gdyni)