28 marca delegacja dzieci ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem odwiedziła Starostwo Powiatowe w Malborku. Przyjęte zostały przez Starostę Powiatu Malborskiego - - Pana Mirosława Czaplę, Wicestarostę Powiatu Malborskiego Pana Waldemara Lamkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Malborskiego - Pana Piotra Szwedowskiego.

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Na Temat Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest rozpowszechnianie informacji na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy osób nim dotkniętych. W ramach Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Malborku wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym organizuje w miesiącach marcu i kwietniu tego roku cykl imprez i przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia.

03.04.2018 r.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Malborku jako znak solidarności z osobami chorymi na Autyzm przypną symboliczne niebieskie wstążeczki.

30.03-03.04.2018 r.

Podświetlenie na niebiesko Muzeum Miasta Malborka na ul. Kościuszki w Malborku

30.03. (piątek) o godz. 20:00 pamiątkowe zdjęcie pod budynkiem Muzeum

14.04.2018 r.

Piknik rodzinny - Bieg i Marsz Nordic Walking „Dla Autyzmu”. Uczestnicy ubierając się na niebiesko, biegnąc okażą swoje wsparcie i solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm oraz z ich rodzinami.