baner20.jpg

Obecnie na terenie kraju występuje zagrożenie rozprzestrzeniana się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń, potocznie zwanego ASF.
Wirus jest wysoce śmiertelny dla świń. Nie jest niebezpieczny dla życia i zdrowia człowieka. Wirus bardzo szybko się rozprzestrzenia również za pośrednictwem dzików oraz wszystkich części i produktów pozyskanych ze świń i dzików.
ASF docelowo powoduje ogromne straty gospodarcze: zagraża polskiemu rolnictwu i hodowli świń w Polsce.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach: 19.09.2018 - 26.09.2018 przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie 3 powiatów województwa pomorskiego (malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego).

Czytaj więcej...

Z inicjatywy Pana Mirosława Czapli - Starosty Powiatu Malborskiego oraz Pana Arkadiusza Mroczkowskiego - Przewodniczącego Rady Miasta Malborka odbyło się 19 lipca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Malborku spotkanie przedstawiające założenia i podstawy prawne dla utworzenia Klastra Energetycznego MALBORK – ŻUŁAWY oraz podpisanie Listu Intencyjnego w tej sprawie.

Czytaj więcej...

W terminie od 6 czerwca do 15 lipca 2018 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel l i Sentinel 2.

Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw i ich opisie (łącznie z wykonywaniem zdjęć) na wybranych działkach.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62